Kleber Dynaxer HP4 DT1 to opona letnia, która jest dostępna w rozmiarze 205/60R16 (szerokości 205, profil 60, średnica 16 cali). Jest ona zaliczana do ogumienia klasy średnia. Oznacza to, że jest to model ze średniej półki pod względem technologii, osiągnięć oraz bezpieczeństwa na drodze. Jest to bezpieczna i optymalna propozycja na lato dla właścicieli aut osobowych średniej klasy. Jej indeks prędkości V oznacza, że maksymalna prędkość, z jaką można się dzięki niej poruszać do 240 km/h. Z kolei indeks nośności 92 informuje, że maksymalne obciążenie opony wynosi 630 kg. Zwracamy również uwagę na inne parametry opony, mianowicie:
opór toczenia: C
przyczepność na mokrej nawierzchni: A
poziom hałasu: 70 dB
Informacje o producencie Kleber
Francuski producent opon – Kleber, specjalizuje się w wytwarzaniu opon klasy średniej. Firma została założona w 1910 roku we Francji. Od momentu rozpoczęcia działalności zajmuje się produkcją opon do aut osobowych, lekkich aut dostawczych oraz pojazdów rolniczych. Rosnąca popularność firmy sprawiła, że marką zainteresował się koncern Michelin, którego obecnie jest częścią. Tak duże zainteresowanie wśród kierowców wynika chociażby z faktu, że stworzyli pierwszą oponę bezdętkową i radialną. Kolejny sukces osiągnęli w 2003 roku - wówczas zadebiutowali oponą Protectis wyposażoną w system ochrony bieżnika przed przebiciem. Firmę prezentuje pies rasy bokser – symbol bezpieczeństwa, ale też wierności i panowania nad sytuacją.
Na etykiecie UE znajdziemy informacje dotyczące trzech różnych parametrów. Wybór opony z odpowiednimi parametrami, obniży twoje wydatki na paliwo, zwiększy bezpieczeństwo na drodze, oraz zmniejszy poziom hałasu generowanego przez przejeżdżający samochód.
Efektywność paliwowa
Graficzne przedstawienie etykiety od najlepszej do najgorszej
Czy wiedziałeś o tym, że wybierając opony można również zaoszczędzić na spalaniu? Opony paliwooszczędne wymagają mniej energii do wprawienia w ruch, dzięki czemu zredukujesz ilość zużywanego paliwa oraz emisje spalin. Badania wykazują, że opony odpowiadają aż za 20% zużycia paliwa w samochodach. Wybór opony paliwooszczędnej pozwoli Ci zredukować spalanie aż o 6L na 1000km.
Przyczepność na mokrej nawierzchni
Graficzne przedstawienie etykiety od najlepszej do najgorszej
Jest to kluczowy element, który określa przyleganie opony do jezdni pokrytej warstwą wody. Etykieta EU skupia się na parametrze, którym jest skuteczność hamowania opony na mokrej nawierzchni. Dobór opony z klasy A może skrócić drogę hamowania samochodu jadącego 80km/h aż o 18m względem opony z klasy E.
Poziom hałasu
Ocena głośności wskazuje poziom hałasu, który jest emitowany przez oponę. Na etykiecie można znaleźć pomiar podany w decybelach oraz ilustracje graficzną która przedstawia litery od A do C , z czego litera A świadczy o niskim poziomie emisji głośności natomiast litera C informuje o wysokim poziomie głośności.
Nowe etykiety na oponach obowiązują od od 1 maja 2021. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: Nowe etykiety na oponach