Twój koszyk
Produkty: 0,00 zł
Dostawa gratis
Razem (brutto): 0,00 zł
Bezpieczne płatności zapenia Certyfikat SSL

Artykuły

Jakie opony wybrać do napędu 4x4?

Zdecydowałeś się właśnie na zakup terenówki lub SUV-a z napędem 4x4? Postanowiłeś zapoznać się z ofertami opon dedykowanych do takich samochodów i okazało się, że ich cena jest wyraźnie wyższa niż do innych aut. Czy jest sens zakupu specjalnych opon 4x4? Specjaliści są zgodni, warto jest w nie zainwestować, ponieważ taki samochód cechuje się dużą mocą silnika, a także nierzadko jest narażony na jazdę w trudnych warunkach. Opony do SUV-a 4x4 są dostosowane do jego specyfiki jazdy. Pozwalają więc lepiej wykorzystać jego potencjał.

Ubezpieczenie opon. Dlaczego warto je posiadać?

Ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkowe, AC to dodatkowa opcja, na którą jednak decyduje się wielu kierowców. Ubezpieczenie opon z kolei wciąż jest mniej popularne, wielu właścicieli aut nie wie nawet, że ma taką możliwość. Tymczasem ubezpieczenie na opony to niewielki koszt, a duże korzyści i warte zakupu zabezpieczenie dla kierowcy. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie opony? Jakie są jego zalety?

Rodzaje bieżnika w oponie

Wyróżniamy trzy rodzaje bieżnika w oponie, z których każdy wyróżnia się innymi właściwościami i tym samym sprawdzi się lepiej w sezonie zimowym lub letnim, w trudnych warunkach lub podczas jazdy miejskiej. Wielu kierowców zastanawia się, czy lepszy będzie bieżnik kierunkowy, czy asymetryczny. Warto jest więc poznać cechy poszczególnych rodzajów bieżnika, aby przy następnej okazji wybrać opony jeszcze lepiej dopasowane do warunków i stylu jazdy.

Wymiana opon w samochodzie. Kiedy i jak wymienić?

Zazwyczaj opony wymieniamy wraz z kolejnym sezonem – wyróżniamy opony letnie i zimowe. Zdarza się jednak, że wymiana opon jest konieczna też w innych okolicznościach. Są to elementy eksploatacyjne pojazdu, więc w naturalny sposób się zużywają. Ponadto mogą wystąpić usterki opon, które uniemożliwiają dalszą bezpieczną jazdę. Czy wymiana kół samemu to dobry pomysł? Na co zwrócić uwagę przy wymianie opon i czy wyważenie kół jest zawsze konieczne?

Opony używane. Czy to się opłaca?

Gdy przychodzi moment wymiany opon w samochodzie wielu kierowców zastanawia się, czy warto zainwestować w opony używane. Wielu z nich uważa, że lepiej kupić wysokiej jakości modele używane w niższej cenie, niż tanie i niskie jakościowo nowe. Czy tak właśnie jest? Czy warto oszczędzać na tak ważnym elemencie samochodu jako ogumienie? Poniżej wyjaśniamy, czy warto inwestować w opony używane.