Twój koszyk
Produkty: 0,00 zł
Dostawa gratis
Razem (brutto): 0,00 zł
Bezpieczne płatności zapenia Certyfikat SSL

Artykuły

Najlepsze opony na sezon 2020

Każdy sezon w branży motoryzacyjnej wiąże się z koniecznością zmiany opon na nowe. Co prawda małymi krokami warto przygotowywać się do ich wymiany na zimowe, jednak dziś chcielibyśmy przedstawić ranking opon letnich 2020 – modeli, które spotkały się z uznaniem kierowców, ale też uzyskały wysokie oceny w testach. Porównanie opon letnich to trudne zadanie – dlatego warto powierzyć je specjalistom. Na które ogumienie warto zwrócić uwagę?

Wybór opony. Jak dobrać oponę do pojazdu?

Wymieniając opony na nowe, warto zastanowić się, jaki rozmiar będzie właściwy do danego modelu samochodu. Producenci oferują różne ogumienie nie tylko pod względem sezonowości, ale też rozmiaru, klasy czy rodzaju bieżnika. Każde z nich są dostosowane do innych warunków pogodowych, ale też modeli pojazdów. Zastanawiasz się jak wybrać opony do samochodu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę poniżej.

Profil opony - jaki rozmiar opony wybrać?

Czym jednak dokładnie jest profil opony? Profil opony lub po prostu - rozmiar opony, to oznaczenie które określa rozmiar opony wymagany w Twoim samochodzie. Profil opony to nic innego jak stosunek wysokości do szerokości czyli wysokość boku to 45% z 225 mm.

Przechowywanie opon. Jak robić to dobrze?

Sezonowa wymiana opon letnich na opony zimowe (lub na odwrót) czeka każdego kierowcę. Po udanej wymianie ogumienia pojawia się problem odpowiedniego przechowania opon. Warto o to zadbać, aby nasze opony nie uległy zniszczeniu lub nie utraciły swojej wytrzymałości. Każdy chce przecież, aby jego opony wytrzymały dłużej niż jeden sezon. Jak przechowywać opony? O czym należy pamiętać przy składowaniu opon?

Newsletter

Bądź na bieżąco

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Więcej informacji Odrzuć Akceptuj