Twój koszyk
Produkty: 0,00 zł
Dostawa gratis
Razem (brutto): 0,00 zł
Bezpieczne płatności zapenia Certyfikat SSL

Opony Dayton

Niestety chwilowo nie posiadamy produktów spełniających wybrane kryteria

SPRZEDAŻ OPON DAYTON W SKLEPIE AUTOBUTY

Dayton, to jeden z bardziej znanych i cenionych producentów opon samochodowych. Opony Dayton to szeroki wybór ogumienia dobrej jakości w konkurencyjnej cenie - opony klasy ekonomicznej.

W sklepie z oponami online, Autobuty znajdziesz duży wybór opon Dayton dostosowanych do różnych potrzeb klientów. Nasz asortyment, to opony letnie, zimowe, 4x4 / SUV i wielosezonowe (całoroczne), które spełnią potrzeby nawet najbardziej wymagających kierowców. 

Dzięki przystępnej cenie, jednocześnie wysokiej jakości i dobrych wynikach w niezależnych testach opony Dayton są dostępne dla dużego grona klientów. 

Producent opon Dayton

Dayton to amerykański producent opon. Firma została założona w 1905 roku w Stanach Zjednoczonych, w stanie Ohio, w miejscowości Hamilton. Przez pierwsze 50 lat działalności była to niezależna firma, która z czasem stała się częścią marki Firestone – giganta w branży ogumienia. Pod koniec lat 80 Firestone, wraz z Dayton, zostali przejęci przez Bridgestone – japoński międzynarodowy koncern produkujący opony na całym świecie. Firma nadal jest jego częścią, jednak działa jako osobna marka. Dayton specjalizuje się w produkcji opon do samochodów osobowych, ciężarowych i lekkich aut dostawczych.

Najważniejsze informacje o producencie opon Dayton

Założycielem firmy Dayton był emerytowany amerykański żołnierz – John C. Hooven, który przed założeniem przedsiębiorstwa w branży ogumienia prowadził inne, lokalne biznesy. Pierwotnie przedsiębiorstwo miało produkować wyroby gumowe, jednak John A. Macmillian zapoczątkował pomysł włączenia do produkcji asortymentu opon – później to właśnie on został prezesem zarządu firmy. Jego pomysł okazał się dużym sukcesem. Już w 1918 roku uruchomiono fabrykę przeznaczona tylko do produkcji opon. Przyczyniło się to do ogromnego dynamicznego rozwoju firmy i sprawiło, że stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na amerykańskim rynku. Niestety, rozwój został zatrzymany przez II wojnę światową – wówczas zakłady produkcyjne skupiły się na produkcji asortymentu na potrzeby wojska. Po zakończeniu wojny producnt Dayton wrócił do podstawowej działalności, a już w latach 50 podjęto decyzję o przejmowaniu innych przedsiębiorstw specjalizujących się w produkcji wyrobów gumowych. W 1961 roku Dayton został przejęty przez Firestone – największego amerykańskiego producenta opon. Z kolei w 1988 roku zostało przejęte przez Bridgestone – japońskiego lidera na rynku opon. Do dziś Dayton jest częścią dalekowschodniego koncernu.

Co jeszcze warto wiedzieć o marce Dayton

Dla kogo opony Dayton to najlepszy wybór

Opony Dayton zostały dostosowane do zmiennych warunków atmosferycznych – bez względu na panujące warunki pogodowe zapewnią bezpieczną i komfortową jazdę. W ofercie firmy znajdują się opony do samochodów osobowych i ciężarowych dostępne w wersji na sezon letni i  zimowy.

Pomimo wieloletniego doświadczenia, producent nadal dba o regularny rozwój firmy i stosowanie innowacyjnych metod wytwarzania. To właśnie dzięki temu asortyment cieszy się ogromną popularnością wśród kierowców na całym świecie!

Opinie o oponach Dayton

Obecnie marka Dayton jest jedną z najbardziej docenianych firm produkujących opony o klasie ekonomicznej. Ogumienie zimowe charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością na każdej nawierzchni, co skutkuje lepszą precyzją prowadzenia i komfortem jazdy. 

Opony Dayton już od lat cieszą się pozytywnymi opiniami, nawet wśród najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki dbałości o jakość wykonania, gwarancji bezpieczeństwa i wielu innym pozytywnym cechom, są to jedne z częściej wybieranych opon samochodowych klasy ekonomicznej. Klienci doceniają dopracowanie oraz pewność w zakresie bezpieczeństwa opon marki Dayton. Pochlebne opinie o oponach Dayton wydają nie tylko eksperci z branży motoryzacyjnej, ale też użytkownicy, którzy testują je każdego dnia w różnych warunkach atmosferycznych. 

Opony Dayton do twojego samochodu

Opony Dayton to jedne z najlepszych na rynku opon samochodowych gwarantujących wysoki komfort jazdy i przede wszystkim bezpieczeństwo. Producent oferuje duży wybór opon letnich, zimowych. Opony Dayton nadają się zarówno do jazdy w terenach miejskich, jak i w terenie niezabudowanym, po drogach gorszej jakości. W naszym internetowym sklepie z oponami dostępny jest duży wybór modeli opon Dayton, bez problemu dopasujesz je do swojego samochodu i potrzeb. Kupując opony Dayton w sklepie Autobuty możesz liczyć na wsparcie naszych doradców, atrakcyjne ceny i bezproblemową obsługę. Z pewnością się nie zawiedziesz i będziesz zadowolony z zakupu!

Najpopularniejsze modele opon Dayton

W internetowym sklepie z oponami, Autobuty znajdziesz duży wybór opon Dayton. Do najpopularniejszych należą: