Twój koszyk
Produkty: 0,00 zł
Dostawa gratis
Razem (brutto): 0,00 zł
Bezpieczne płatności zapenia Certyfikat SSL

Artykuły

Artykuły

Opony z homologacją - czym są opony homologowane?

Producenci samochodów dbają o ich perfekcyjne zaprojektowanie i wykonanie. Każdy element przechodzi szczegółową kontrolę jakości, tak by zanim trafi do ostatecznej konstrukcji, był właściwie przebadany, a jego jakość została odpowiednio potwierdzona. Im wnikliwsze analizy, tym większa pewność, że auto będzie bezpieczne, ale również w pełni komfortowe. Ważnym elementem każdego auta są także opony. Część producentów oferuje opony z homologacją – czym one są?

Jak powstaje opona samochodowa? Etapy produkcji opon

Opony to jedne z najważniejszych elementów wyposażenia samochodu. Z tego też względu konieczne jest zadbanie o ich właściwą jakość. Możliwe jest to tylko i wyłącznie przy przeprowadzeniu szeregu skomplikowanych operacji. Każdy model składa się z innych komponentów, przy czym każda opona to nawet kilkadziesiąt składników. Odpowiednio dopasowane pozwalają uzyskać odpowiednią miękkość/twardość, właściwości na śliskich czy też mokrych nawierzchniach. Jak przebiega proces projektowania opon? Wyjaśniamy poniżej.

Kategorie bloga

Ostatnie wpisy

 • Utylizacja opon. Co zrobić ze starymi oponami?

  Utylizacja opon. Co zrobić ze starymi oponami?

  Stare, zużyte opony są trudnym do utylizacji odpadem, którego wielu właścicieli nie wie, jak się pozbyć. Niestety, nie można wyrzucić ich do kosza jak tradycyjnych odpadów. Ogumienie może być utylizowane jedynie w sposób określony obowiązującymi przepisami – m.in. musi zostać poddane recyklingowi. Co zrobić ze zużytymi oponami? Wyjaśniamy w artykule.

 • Historia opon. Jak zmieniły się opony na przestrzeni lat?

  Historia opon. Jak zmieniły się opony na przestrzeni lat?

 • Nowe etykiety na oponach – zmiany od 1 maja 2021

  Nowe etykiety na oponach – zmiany od 1 maja 2021

 • Opony z homologacją - czym są opony homologowane?

  Opony z homologacją - czym są opony homologowane?

Zobacz więcej
Newsletter

Bądź na bieżąco

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach