Twój koszyk
Produkty: 0,00 zł
Dostawa gratis
Razem (brutto): 0,00 zł
Bezpieczne płatności zapenia Certyfikat SSL

Artykuły

Artykuły

Ubezpieczenie opon. Dlaczego warto je posiadać?

Ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkowe, AC to dodatkowa opcja, na którą jednak decyduje się wielu kierowców. Ubezpieczenie opon z kolei wciąż jest mniej popularne, wielu właścicieli aut nie wie nawet, że ma taką możliwość. Tymczasem ubezpieczenie na opony to niewielki koszt, a duże korzyści i warte zakupu zabezpieczenie dla kierowcy. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie opony? Jakie są jego zalety?

Rodzaje bieżnika w oponie

Wyróżniamy trzy rodzaje bieżnika w oponie, z których każdy wyróżnia się innymi właściwościami i tym samym sprawdzi się lepiej w sezonie zimowym lub letnim, w trudnych warunkach lub podczas jazdy miejskiej. Wielu kierowców zastanawia się, czy lepszy będzie bieżnik kierunkowy, czy asymetryczny. Warto jest więc poznać cechy poszczególnych rodzajów bieżnika, aby przy następnej okazji wybrać opony jeszcze lepiej dopasowane do warunków i stylu jazdy.

Certyfikat oponiarski - czym jest i za co jest przyznawany?

Dbając o bezpieczną i komfortową jazdę należy dbać o właściwy stan techniczny pojazdu. Jednym z ważniejszych elementów, na który należy zwrócić uwagę, jest stan ogumienia. Opony warto wymieniać sezonowo. Niewielu kierowców ma możliwości, aby czynność tą przeprowadzić we własnym garażu, stąd też decyduje się na skorzystanie z pomocy specjalistów. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy wybrany przez Ciebie wulkanizator właściwie wykonał swoje prace, to zawsze możesz sprawdzić, czy uzyskał on certyfikat oponiarski PZPO. Czym jest? Wyjaśniamy. 

Opona radialna, a opona diagonalna. Czym się różnią?

Właściwości jezdne pojazdu i bezpieczeństwo podróżujących są uzależnione od wielu czynników, w tym od budowy opony. Właściciele samochodów wybierając nowe modele zwracają uwagę na wiele czynników, jednak mało który z nich dokładnie analizuje ich konstrukcję. Warto jednak wiedzieć, że producenci opon oferują modele radialne oraz diagonalne. Czym różnią się wskazane opony? I którą warto wybrać?

Profile i rodzaje opon sportowych

Kierowcy samochodów sportowych, biorących udział w profesjonalnych wyścigach, stosują opony sportowe, zwane przez nich „czarnym złotem”. Określenie to bierze się z ich wyjątkowych właściwości i mocnych atutów. Dobór odpowiednich jest kluczowy – odgrywają bowiem ważną rolę w wyścigu i umożliwiają osiągnięcie zwycięstwa. Jakie profile i rodzaje opon sportowych można wyróżnić? Co warto o nich wiedzieć? Wyjaśniamy niżej.