Twój koszyk
Produkty: 0,00 zł
Dostawa gratis
Razem (brutto): 0,00 zł
Bezpieczne płatności zapenia Certyfikat SSL

Porady

Porady

Opony do SUV-a - jak je dobrać?

Opony do SUV-a charakteryzują się inną konstrukcją, mieszaniną gum czy nawet ciężkością. Z tego względu, że model typu SUV z roku na roku zyskuje coraz większą popularność, powstaje coraz więcej pytań i wątpliwości jakie opony 4x4 będą odpowiednie. Przeczytaj poniższy artykuł, by dowiedzieć się wszystkiego na ten temat.

Po czym poznać zużycie opony?

Opona samochodowa, tak jak wszystko inne, ma swój okres żywotności. Aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym, warto wiedzieć po czym poznać, że opona nie nadaje się do użytkowania. Poniżej prezentujemy listę rzeczy, które sygnalizują o konieczności ich wymiany lub naprawy.

Utylizacja opon. Co zrobić ze starymi oponami?

Stare, zużyte opony są trudnym do utylizacji odpadem, którego wielu właścicieli nie wie, jak się pozbyć. Niestety, nie można wyrzucić ich do kosza jak tradycyjnych odpadów. Ogumienie może być utylizowane jedynie w sposób określony obowiązującymi przepisami – m.in. musi zostać poddane recyklingowi. Co zrobić ze zużytymi oponami? Wyjaśniamy w artykule.

Kategorie bloga

Ostatnie wpisy

 • czyszczenie alufelg samochodowych

  Jak dbać o aluminiowe felgi samochodowe

  Martwisz się o swoje nowe, błyszczące felgi samochodowe, że pokryje je rdza lub zmatowieją?  Możesz o nie dbać samodzielnie. Sprawdź, jak to zrobić i co będzie Ci potrzebne!

 • opona z rantem ochronnym

  Opony z rantem ochronnym - co to jest rant ochronny i czy warto korzystać z takich opon

 • ząbkowanie opon

  Ząbkowanie opon - jakie są przyczyny i jak temu zapobiec

 • koło zapasowe

  Koło zapasowe, koło dojazdowe i zestaw naprawczy - co wybrać?

Zobacz więcej
Newsletter

Bądź na bieżąco

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach